8383 MEB MOBİL BİLGİ SERVİSİ MOBİLÖĞREN SERVİSLERİ
Servisler / Mobilöğren Servisleri / 8383 Meb Mobil Bilgi Servisi

SERVİS KOMUTLARI VE YARDIM

Sorgulama Yapmak İçin

Servis kapsamında öğrenci bilgilerinizi sorgulayarak öğrenmek için aşağıdaki sorgu komutlarından yararlanabilirsiniz.

 

+ Devam Bilgisi

Öğrencinin e-okulda oluşan devamsızlık bilgisini sorgulamak için DEVAM boşluk Öğrencinin TC Kimlik Numarasını yazıp 8383’e gönderebilirsiniz.

 

+ Sınav Tarihi Bilgisi

Öğrencinin e-okulda oluşan sınav tarihi/tarihleri bilgisini sorgulamak için SINAVTARIH boşluk Öğrencinin TC Kimlik Numarasını yazıp 8383’e gönderebilirsiniz.

 

+ Sınav Not Bilgisi

Öğrencinin sınav not / notlarını sorgulamak için SINAVNOT boşluk Öğrencinin TC Kimlik Numarasını yazıp 8383’e gönderebilirsiniz.

 

+ Ders Bilgisi

Öğrencinin aldığı ders bilgilerini sorgulamak için DERS boşluk Öğrencinin TC Kimlik Numarasını yazıp 8383’e gönderebilirsiniz.

 

+ Seçmeli Ders Bilgisi

Öğrencinin e-okulda oluşan seçmeli ders bilgisini sorgulamak için SECMELI boşluk Öğrencinin TC Kimlik Numarasını yazıp 8383’e gönderebilirsiniz.

 

+ Proje Ödev ve Teslim Bilgisi

Öğrencinin e-okulda oluşan proje ödevi ve teslim bilgisini sorgulamak için PROJE boşluk Öğrencinin TC Kimlik Numarasını yazıp 8383’e gönderebilirsiniz.

 

+ Nakil Durumu Bilgisi

Öğrencinin e-okulda oluşan nakil durumunu sorgulamak için NAKIL boşluk Öğrencinin TC Kimlik Numarasını yazıp 8383’e gönderebilirsiniz.

 

+ Karne Notu Bilgisi

Öğrencinin e-okulda oluşan karne notu bilgisini sorgulamak için KARNE boşluk Öğrencinin TC Kimlik Numarasını yazıp 8383’e gönderebilirsiniz.

 

+ Diploma Notu Bilgisi

Öğrencinin e-okulda oluşan diploma notu bilgisini sorgulamak için DIPLOMA boşluk Öğrencinin TC Kimlik Numarasını yazıp 8383’e gönderebilirsiniz.

 

+ Sınav Yeri Bilgisi

Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi’nde eğitimine devam eden öğrencinin sınava gireceği yer bilgisini sorgulamak için SINAVBILGISI boşluk Öğrencinin TC Kimlik Numarasını yazıp 8383’e gönderebilirsiniz.

 

+ Sınav Merkezi Bilgisi

 

Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi’nde eğitimine devam eden öğrencinin sınav merkezi bilgisini sorgulamak için MERKEZ boşluk Öğrencinin TC Kimlik Numarasını yazıp 8383’e gönderebilirsiniz.

 

+ Mezuniyet Bilgisi

Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi’nde eğitimine devam eden öğrencinin mezuniyet bilgisini sorgulamak için MEZUN boşluk Öğrencinin TC Kimlik Numarasını yazıp 8383’e gönderebilirsiniz.

 

+ Diploma Gönderim Bilgisi

Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi’nde eğitimine devam eden öğrencinin diploma gönderim bilgisini sorgulamak için DIPLOMABILGISI boşluk Öğrencinin TC Kimlik Numarasını yazıp 8383’e gönderebilirsiniz.

 

+ Genel Durum Bilgisi

Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi’nde eğitimine devam eden öğrencinin genel durum bilgisini sorgulamak için DURUM boşluk Öğrencinin TC Kimlik Numarasını yazıp 8383’e gönderebilirsiniz.

 

+ Seçilen Dal Bilgisi

Mesleki Açık Öğretim Lisesi’nde eğitimine devam eden öğrencinin seçtiği dal bilgisini sorgulamak için DAL boşluk Öğrencinin TC Kimlik Numarasını yazıp 8383’e gönderebilirsiniz.

 

+ Yardım

Servis hakkında bilgi almak istiyorsanız YARDIM yazıp 8383’e gönderebilirsiniz.

 

 

İptal Etmek İçin

Servis kapsamındaki aboneliğinizi iptal etmek için IPTAL boşluk Öğrenci TC Kimlik Numarası ya da IPTAL yazıp 8383’e gönderebilirsiniz.


Mobilöğren Mobilöğren Mobilöğren Mobilöğren